23 WDH Przełęcz

23 Warszawska Drużyna Harcerek Przełęcz.


#1 2010-04-23 23:08:46

druzynowa

Administrator

Punktów :   

harce 2010

Druhny,
Przed obozem planuję jeden wyjazd. Zależy od Waszych chęci, czy pojedziemy.
Są to puszczańskie harce. Celem jest usamodzielnienie zastępów, rywalizacja między każdym zastępem, sprawdzenie umiejętności, wiedzy i opanowania technik harcerskich zastępów.  Na zlot przyjeżdżają zastępy z różnych części Polski, można powiedzieć „walą tłumy” 
Puszczańskie harce można potraktować jako wstęp przed obozem. Myślę, ze musimy jeszcze dużo popracować, żeby opanować wszystkie umiejętności, ale może warto pojechać, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda, może połknąć bakcyla.:)

Jak to wygląda:
Co roku organizowane jest miasteczko zlotowe, czyli miejsce, gdzie wszystkie zastępy rozbijają się w małych namiotach(tak, musimy mieć własne małe namioty- z tym problemu nie ma, posiadamy na pewno jeden marabut drużyny). Na miejscu dostajemy obiad- chyba grochówkę, musimy mieć tylko prowiant na śniadania i kolacje. Dostajemy również plakietkę, jakieś drobne gadżety.
W piątek przyjeżdżamy, zgłaszamy się do bazy, rozbijamy namioty, w sobotę cały dzień spędzamy w lesie, z mapą i zaliczamy zadania, w niedzielę jest ogłoszenie wyników i powrót.
Jeżeli pogoda dopisze, to wiadomo, będzie o wiele ciekawiej i łatwiej, niż jeżeli będzie cały weekend padało, choć taką opcję też musimy przewidzieć

Co i jak i gdzie i kiedy?
Odbędzie się on 21-23 maja tego roku, w Puszczy Kozienickiej k/Pionek
Tematem przewodnim jest „Zło dobrem zwyciężaj”
Aby zakwalifikować się na zlot zastępy musza wykonać zadania przedharcowe:
Odszukać w swojej okolicy miejsce, pomnik, tablicę itp. związane z postacią ks. Jerzego Popiełuszki. Efekty swojego zwiadu opiszcie w dowolnej formie (np.: album, gazetka, broszura).
Punktowane: estetyka, pomysłowość, dokumentacja fotograficzna.

Zgłoszone zastępy powinny liczyć od 5-8 osób.
Po Waszych zgłoszeniach ( do 29 maja, czyli dzień po zbiórce zastępu) zorientuje się czy będziemy mogły wystawić jeden zastęp, czy dwa, czy wcale i następnego dnia dostaniecie odpowiedź czy jedziemy. Wtedy trzeba będzie wpłacić 15 zł, które jest na pokrycie opłat zlotu.
Do tego w dniu wyjazdu będziemy musiały zebrać jeszcze pieniądze na bilet w obie strony(myślę, że ok. 30-35zł i na prowiant, więc maks. 45zł).

Przypominam, że drużyna może brać udział w zlotach biwakach, obozach mając zapłacone ubezpieczenie za cały rok – 11zł, i bieżące składki.

Czy sa jakieś pytania? Wątpliwości?
No dobrze, ja jestem chętna, ale niestety liczona jako opiekun, więc potrzebujemy min 5 harcerek, kto jeszcze chętny?

Offline

 

#2 2010-05-04 17:42:57

druzynowa

Administrator

Punktów :   

Re: harce 2010

Niestety nie zgłosiła się wystarczajaca liczba osób. Przykro mi, ale uda nam się pojechać.

Offline

 

#3 2010-05-04 20:35:49

wszemant11

Użytkownik

Punktów :   

Re: harce 2010

na obóz??

Offline

 

#4 2010-05-05 13:05:47

druzynowa

Administrator

Punktów :   

Re: harce 2010

nie, jak temat wskazuje na puszczańskie harce

Offline

 

#5 2010-05-08 19:20:52

Martis007

Użytkownik

Punktów :   

Re: harce 2010

ja taż może bym pojechała

Offline

 
www.picasaweb.google.com/przelecz23

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakugan-nevvestroja.pun.pl www.aresmt2.pun.pl www.ksw4ever.pun.pl www.turnieje10hamachi.pun.pl www.cs-trawka.pun.pl